Ayder Yaylası Otelleri

07 Ekim 2018

Sağlık Turizm’i ve Termal Su yoğunluyla eşsiz bir üne sahip olan Rize Ayder Yaylası, bölgeye girdiğiniz andan itibaren farklı şifalı sulara sahip olan otellerin ve termal tesislerin dizilmiş olduğu eşsiz bir coğrafyaya sahiptir. Farklı hastalıkların tedavisinde kullanılan yer altı sularını değerlendirmek, yeniden benliğinizi kazanmanız için eşsiz bir fırsat sunacak olan Ayder Yaylası, yemyeşil bir ortam, tertemiz havasını sunmasının yanı sıra, manzara konusunda aradığınız en güzel imkanları da sizlere sunmaktadır. Farklı yapıdaki evleri, her zaman yoğun olan bölgesel ziyaret akınına uğrayan güzelliğiyle birlikte, sizlerde ziyaret etmeden ölmeyin.

Cumhurbaşkanı Erdoğan istedi, yeni Ayder Yaylası böyle olacak - 1 | NTV

Rize Çamlıhemşin ilçesine bağlı olan Ayder Yaylası, İlçe merkezine 19 km uzaklıkta konumlanmıştır. 1350 metre rakıma sahip olmasıyla da, temiz bir havaya sahiptir.

Gezilecek/Görülecek Yerler

Aslında Ayder Yaylası, diğer tatil yerlerindeki gibi gezilecek yoğun bir yapıya sahip değildir. Ancak yaylayı sadece konaklama için kullanıp, şifalı sularından yararlanırken; öte yandan en önemli yayları olan Avusor, Kavrun ve Huser yaylarını günlük olarak gezip, farklı keyifler yaşayabilirsiniz. Gezi sırasında karşılaşmanız olası olan Gelintülü Şelalesi ve Fırtına Deresi eşsiz görsel güzellik ve rafting için imkan tanıyan diğer unsurlardandır. Tamamen kendinizi dinlenmeye, yayla gezintilerine ve şifalı sularla rahatsızlığınız varsa, şifa bulmaya adayarak; daha kaliteli ve etkili bir tatil planlaması yapabilirsiniz.

Konaklama

Fırtına Vadisi ve Ayder Yaylası\'na turist akını - Seyahat Haberleri

Rize Ayder Yaylası, konaklama konusunda insanlara farklı pansiyon seçenekleri sunmaktadır. Doğal kahvaltı yapabileceğiniz bir pansiyonla birlikte, hem uygun fiyata, hem de dinlendirici bir hava soluyabilirsiniz. Bunun yanı sıra, çadır kurabilir ve konaklamanızı çadırla yapabilirsiniz. Kalegon Mevkii, çadır kurmak için idealdir.

Ulaşım

Ulaşım konusunda Çamlıhemşin’den çekilmiş olan asfalt yolu rahatlıkla kullanarak direkt Ayder’e çıkabilirsiniz. 165 km mesafedeki Trabzon Havalimanı’ndan, otobüsle veya özel aracınızla direkt olarak ulaşım mevcuttur.

Editör Notu

Eski zamanlara baktığımız zaman Ayder Yaylası ve özelikle Karadeniz Bölgesi, dinlenmek ve yeşil alan görmek için uygun fiyatlı ve ideal bir yer iken; son zamanlardaki Arap baharı ve bölge halkının da anında ayak uydurması yüzünden, fiyat konusunda eskisi gibi olmadığını söyleyebiliriz. Ancak ziyaret etmekte fayda var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan istedi, Ayder için dönüşüm projesi hazırlandı ...