Nevşehir Peri Bacaları

24 Eylül 2018

Olağanüstü doğal bir güzelliğe karışmaya hazır olun. Nevşehir Peri Bacaları, insan elinin değmediğini bizlere direkt olarak hissettiren eşsiz yapısını Erciyes, Hasan Dağı ve Güllü Dağı’ndan püsküren lavların oluşturduğu, yüzlerce yıl sonunda rüzgarın ve yağmurun etkisiyle aşınması sonucunda ortaya eşi benzeri olmayan mükemmel bir doğa harikası ortaya çıkması sağlanmış güzellik sunmaktadır. Oldukça güzel görüntüye sahip olan ve Kapadokya adı verilen bu alanda, kiliseler, yer altı tünelleri, yer altı şehirleri ve eşsiz balon gezilerine ulaşabileceğiniz bir gezi sizleri bekliyor olacak. 1 2 günde bitirilmeyecek kadar büyük bir coğrafi güzellik olan Nevşehir Peri Bacaları, her alanına saatler harcayacağınız kadar eşsiz bir yapıya sahiptir.

Gezilecek Yerler

Kapadoya, yani Nevşehir Peri Bacaları, farklı alanlara bölünmüş, her alanında farklı bir güzelliğin saklı olduğu bir coğrafi güzellik sunmaktadır. Her bir bölgenin içinde sayısız gezilecek yer olan Peri Bacalarının bir kısmını belirtmek gerekirse; Göreme Bölgesi’nde; Güllüdere Vadisi, Zemi Vadisi, Aşk Vadisi, Sunset Point ve El Nazar Kilisesi, Uçhisar Bölgesi’nde; Uçhisar Kalesi, Güvercinlik Vadisi, Kocabağ Şarapçılık Avanos Bölgesi’nde; Paşabağ, Devrent Vadisi, Çavuşin Köyü gibi alanlar bulunurken; Ürgüp, Ortahisar, Zelve, Mustafapaşa, İbrahimpaşa, Ihlara Vadisi ve Yer altı Şehirleri de görülmeye değer bölgelerdir..

Konaklama

Kapadokya gezinizde, yani Nevşehir Peri Bacaları bölgesi ziyaretinde bölgeye has bir güzellik tercih etmeniz oldukça önemlidir. Bu nedenle, mağara otellerinden birini tercih etmeniz, mağara hayatına dokunmanızı sağlar. Bunun yanı sıra; küçük pansiyonlar, farklı yıldızlara sahip oteller ve tarihi evlerde konaklama yapmanız da mümkündür.

Ulaşım

Oldukça büyük bir alana sahip olan Kapadoya Nevşehir, Niğde, Kayseri, Aksaray ve Kırşehir arasında yer alıp; hepsine sınırı vardır. Bu nedenle, İç Anadolu Bölgesi’ne geldikten sonra, oldukça rahat biçimde ulaşabilirsiniz. Otobüs, taksi ve uçak seyahatlerinizle rahatlıkla ulaşacağınız bir mevkidedir. 4 mevsim ziyaret edebileceğiniz bölge, sorunsuz güzellikler sunmaktadır.

Editör Notu

Farklı bir heyecan, ülkenin güzelliklerini görmek için en iyi ziyaretlerinizden birisi olacağına emin olabilirsiniz. Unutmadan, gün batışını izlemek için balon seferlerine katılmayı ihmal etmeyin.

Peri Bacaları Gezisi, Tarihi - Nerede, Nasıl Gidilir - Kapadokya Peri bacalari, a photo from Nevsehir, Central Anatolia | TrekEarth Peri Bacaları ile ünlü Kapadokya\'da gezilecek yerler - YOLDASIN Peribacaları\'nda Daha Etkin Bir Koruma Sağlanmalı Nevşehir Periwood - Sondakika Ekonomi Haberleri Peri Bacaları ile ünlü Kapadokya\'da gezilecek yerler - YOLDASIN Peri Bacaları ile ünlü Kapadokya\'da gezilecek yerler - YOLDASIN Üç Güzeller Peri bacaları Ürgüp | Kapadokya bingol-asyam-tur-nevsehir-peri-bacalari | Bingöl Firma Rehberi ...