İzmir Gezilecek Yerleri ve Otelleri

04 Şubat 2020

Ege Deniz’ine kıyısı olan Ege’nin incisi İzmir, yaz aylarında eşsiz bir güzelliğe bürünen, mükemmel manzaraya ve sıcacık insanlara sahip olan bir ortama kavuşabilirsiniz. İlçelerinde mükemmel plajları, görülecek eşsiz tarihi yapısı ve gezilecek oldukça fazla yeri bulunmaktadır. İzmir Tarihi ve gezilecek yerleri olarak güzel bir yaz tatili geçirmenize imkan tanırken, alışveriş konusunda da Türkiye’nin en uygun Outlet Mağazalarına ulaşabileceğiniz yerler bulunmaktadır. Güzel bir yaz tatili için İzmir tercihi ideal bir seçim olacaktır.

Gezilecek Yerler

İzmir’de gezilecek yerleri iki kısımda incelememiz gerekecektir. Birinci kısımda tarihi yapılar ve eserler varken; ikinci kısımda plajlar ve sahiller olacaktır.

İlk olarak İzmir Tarihi Gezilecek yerlere bakalım. İzmir’e gidince eski zamanlardan kalma ve yeni yapılardan oluşan; Efes Antik Kent, İzmir Saat Kulesi, Tarihi Kemer Çarşısı, Kızlarağası Hanı, Kordon, Alsancak ve Kemer gibi bölgeleri rahatlıkla gezerek, farklı AVM’lerde alışverişler yapabilirsiniz. Görülecek yerleri bir iki gün gibi bir sürede bitirdikten sonra, ilçeleri ziyaret etmeye başlayabilirsiniz.

izmir tarihi yerleri

İlçelerde ise; sahilleri ve denizi en güzel olan bölgeler; Foça, Çeşme, Seferihisar, Karaburun gibi farklı alternatiflere ulaşacaksınız. Her biri farklı bir tatil köyü olan, deniz kum güneş üçlüsüne doyacağınız eşsiz güzelliklerinin yanı sıra; gece hayatında da İzmir’de eşsiz vakit geçirebilirsiniz. Alsancak’ta yer alan Barlar sokağında dilediğiniz gibi eğlenebilir, Çeşme’de gece hayatına farklı bir adım atabilirsiniz. Her zaman farklı ve renkli bir hayata ulaşmak sizin elinizdedir.

izmir tarihi asansor

Konaklama

İzmir merkezde ve ilçelerinde farklı pansiyonlara ulaşabilirken, Hilton, Rixos gibi büyük ve kurumsal şirketlerin oteller zincirinin İzmir şubelerine de erişebilirsiniz. Tamamen tercihinize ve konaklama için ayırdığınız bütçeye bağlı olarak değişen unsurları sizlere sunan bu olanaklarla beraber, en iyi konaklama çözümlerini de kendiniz yaratabilirsiniz.

Ulaşım

İzmir’e, havadan karadan ve deniz yoluyla ulaşmak mümkündür. Yunan adalarına direkt manzarası olmasının yanı sıra; içerdiği havalimanı ve büyük otogarını sayesinde, her yoldan ulaşımın rahatlıkla sağlandığı ve özel aracınızla dahi yakın illerden veya uzak illerden tamamen asfalt yolla ulaşım sağlayabilirsiniz. Tüm ilçeler arasındaki mesafe değişirken, merkezde her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Editör Notu

Yaşanılacak en güzel anıların, eşsiz güzelliğin ve sıcacık bir şehrin güzelliklerini yaşamak için İzmir ziyaretinizi uzun tutun. Çünkü her ilçesinde farklı bir keyif, her mekanda değişik bir heyecan ve farklı bir yapı sizleri bekliyor olacak.