Foçada gezilecek yerler Foça ucuz oteller

27 Nisan 2017

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte kendimize veya ailemize vakit ayıramadığımız günümüz temposunda tatil yapmak gerçekten sizlere çok iyi gelecektir. Tatil mekanları arasında haklı bir yere sahip    İzmir Foça gezilecek yerleri su sporları yapmak ve tarihi mekanlarını keşfetmek isteyenler için güzel bir tatil seçeneği. Yoğun  iş temposundan kurtularak ailemizle birlikte veya tek başımıza yapabileceğimiz güzel bir tatil bütün yılın yorgunluğunu mutlaka giderecektir.

izmir foca gidilecek yerler

izmir foca gidilecek yerler

Adını bu bölgede yaşayan foklardan alan ve on birinci yüzyılda (Phokaia )ismiyle anılan Foça İzmir ilimizin kuzeyinde yer almakta ve her yıl on binlerce turisti ağırlayan bu şirin belde yurtiçi ve yurtdışı yurt dışından gelen yerli ve yabancı misafirlerini ağırlamaktadır.  Adını aldığı Akdeniz foklarının en fazla bulunduğu yerlerin başında gelen ilçe, misafirlerine hesaplı ve kaliteli hizmet sunan Foça otelleri sayesinde çok daha düşük maliyetle tatil imkânı sunuyor.

Tarihi mekânları ve doğal güzellikleriyle tam bir tatil merkezi olan İzmir Foça Antik Tiyatrosu,  Phokaia Antik Kenti, Athena Tapınağı ve Frigya Tepesi gibi çok sayıda tarihi mekânı antik çağ meraklıları için görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Ayrıca siren kayalıkları birbirinden farklı ebatlarda Adaları, Kibele açık hava Tapınağı, Su Kemeri gibi yerler yine tarih meraklarını bekleyen güzellikler arasında sayılabilir.

foca gezilecek yerleri

foca gezilecek yerleri

Tertemiz Bir Deniz Eşsiz Sahiller.

En güzel dinlenme metotlarından birisi de denize girip yüzdükten sonra tertemiz bir plajda kumların üzerinde güneşlenmektir. İnsanı adeta yeniden doğmuşçasına rahatlatan güneş ve kum banyoları tatil denince akla ilk gelen aktivitelerdir. Foça’da bulunan Kara kum Plajı Tamamen sizin istediğiniz deniz ve kum keyfini yansıtacak şekilde bir yapıya sahip. Ayrıca Foça ucuz otelleri ile her bütçeye uygun tatil yapabilecek bir yer olması nedeniyle her gelir grubuna hitap edebilen nadir yerlerden biri. Foça biri eski diğeri yeni Foça olarak iki ayrı bölümden oluşmaktadır. Anadolu mimarisi ve batı mimarisinin buluştuğu taş yapıların yanı sıra küçük çarşısı ile eski Foça son derece şirin bir Anadolu beldesi görünümü arz ediyor. Ayrıca doğal güzelliklerinin yanı sıra birbirinden muhteşem koyları yat turizminin de gözdesi olmasını sağlıyor. Muhteşem bir tatil için Foça seçilecek en doğru yerler arasında. Siz de tatil beldenizi seçerken Foça’ya mutlaka göz atmalısınız.

foca otelleri

foca otelleri