Uludağ Otelleri | Uludağ Kayak Merkezi

26 Eylül 2018

Eğer tatil için Uludağ’ı seçtiyseniz, kış turizmine katılmak, kayak yapmak ve sıcak kahvenizi yudumlamak için ilk adımı attınız demektir. Türkiye’nin sayılı kayak merkezlerinden birisi olan Bursa Uludağ’da, gönlünüzde kayak yapabileceğiniz, konaklamak için 36 farklı otelin bulunduğu ki, bunlardan 17’si kamuya aittir, eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Dilerseniz neler yapabilir, nasıl bir tatil geçirirsiniz buna bakalım.

Uludağ Kayak Merkezine Nasıl Gidilir ve Nerede ? | Gezilecek Yerler

Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ Kayak Merkezi, 2543 metre yüksekliğe kurulmuş olan, 1933 yılından beri kayak yapılmasıyla birlikte; 1961 yılında Milli Park ilan edilerek korunmaya devam eden bir kış turizm destinasyonudur. Kış turizm cenneti olan Uludağ Kayak Merkezi, toplamda 13 ana piste ve 15 mekanik tesise sahiptir. Erciyes ve Palandöken Kayak Merkezlerinden daha eski bir yapıya ve her kayak yapmak isteyen turist için çekici bir mekan olmayı başaran Uludağ, çekici özelliklerini her zaman elverişli yapısıyla ve kolay ulaşımıyla da desteklemektedir. 40 kilometre uzunluğunda bir piste sahip olan Uludağ’da 4 mevsim hizmet verilirken, en fazla Ekim ve Nisan ayları arasında kar yağışı olduğu için yoğunluk yaşanmaktadır.

Türkiye\'nin Belli Başlı Kayak Merkezleri | eYaşamRehberi | Yaşam ...Uludağ Otelleri

Uludağ’da, toplam 36 adet otel bulunmaktadır.  19’u özel otel olarak hizmet verirken, 17 adeti kamuya aittir. İstediğiniz gibi bol seçeneğe sahip olacağınız Uludağ’daki otelleri ise; Ağaoğlu My Mountain Uludağ, Kaya Uludağ ve Karinna Hotel gibi 5 yıldızlı ve lüks otellerin, kaliteli firmalar tarafından yönetildiğini belirtmeliyiz.

Uludağ Kayak Merkezi | Harikalar Diyarı - Tatil Gezi RehberiUlaşım

Bursa şehir merkezine 35 kilometre uzaklıkta olan Uludağ Kayak Merkezine, farklı şehirlerden seyahat ederken, 3 farklı ulaşım yolunu da kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden ise; sürekli ve belli saat aralıklarında otobüs firmalarının sunduğu servislerden yararlanabilir, taksiyle 15 dakika gibi bir sürede ulaşabilir veya kendi aracınızla da yine aynı saat diliminde erişim sağlayabilirsiniz. Seçeceğiniz otele göre farklı servis imkanlarının da bulunması iyi bir seçenek olacağı gibi; kendi içerisinde her ihtiyacınızı karşılayacak market ve hediyelik eşya satan yerlerin olduğunu da belirtmeliyiz.

Editör Notu

Açıkçası Bursa’yı tarihi yerleri sevmiyor veya ilginizi çekmiyorsa yaz aylarında tercih etmenizi tavsiye etmem. Ancak kış aylarında ve özellikle kayak konusunda oldukça gelişmiş bir yapıya sahip olması sebebiyle, gönül rahatlığıyla tercih edebilir ve eşsiz bir kayak deneyimi yaşayabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller

   Bembeyaz Bir Tatil: Uludağ - Uludağ Otelleri | Tatil.com Blog