Adana Otelleri

14 Aralık 2016

Merhaba değerli okurlarım bugün sizlere Adana Otelleri Hakkında genel bilgi ve bölgedeki turizm etkinlikleri hakkında bilgi vereceğim.

Akdeniz bölgesine bağlı olan il Türkiyenin altıncı büyük şehri olma özelliği taşımaktadır. 2015 yılı verilerine göre iki milyonu geçen nüfusu ile bölgenin en kalabalık şehirleri arasındadır. Tabiki nüfusun bu kadar kalabalık olması ile bölgede otel sayısı oldukça fazladır. Kayıtlarımızda 55 adet adana oteli bulunmaktadır. Sizde ucuz otel bul Fırsatlarından yararlanmak için arama motorumuzu kullanabilirsiniz.

adana-otelleri

Seyhan ve Ceyhan Nehirleri arasında delta bir araziye kurulu olan şehir verimli topraklara sahip olup tarımsal anlamda çukurova bölgesinin en fazla tarımın yapıldığı illeri arasında gelmektedir. MÖ. 600 yılına dayanan köklü tarihi ile  Antik kilikya bölgesinin önemli kentlerinden birisidir.

I. Dünya savaşından sonra Fransa’nın egemenliği altına girmiştir. Daha Sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşında göstermiş olduğu strateji ve diplomatik hareketleri ile 5 ocak 1922 tarihinde Ankara antlaşması ile Türkiye’ye tekrar kazandırılmıştır.

2009 yılında Adana’yı ziyaret eden yabancı ziyaretçi sayısı 80.736 dır. Bunun %50’sini Alman uyruklu vatandaşlar, %23’ünü KKTC vatandaşları, %4’ünü Hollanda uyruklular ve %3’ünü İngilizler teşkil eder. Gelen turistlerin 80.702’si Şakirpaşa Havaalanı’ndan, 1.034’ü Botaş Limanı’ndan giriş yapmıştır.